Profesjonalne mycie paneli fotowoltaicznych w firmie

Mycie paneli fotowoltaicznych

Mycie paneli fotowoltaicznych jest procesem w pełni bezpiecznym oraz gwarantującym optymalną produkcję prądu przez cały okres działania instalacji.

Podczas takiej usługi usuwane są zanieczyszczenia w postaci pyłów zawieszonych, ptasich odchodów, sadze, liście czy nawet mech.

Zanieczyszczenia te mogą ograniczać produkcję prądu nawet o 20%. Odpowiednia konserwacja oraz regularne mycie paneli fotowoltaicznych pozwala zapobiegać temu zjawisku. Zalecane jest, aby usługa wykonywana była średnio dwa razy w roku. Oczywiście zależne jest to m.in. od kąta nachylenia modułów. Zasada jest prosta – im mniejszy kąt, tym większa podatność na osadzanie się zanieczyszczeń.

Pamiętajmy jednak, że nieprofesjonalnie wykonana usługa, z użyciem zbyt mocnych detergentów lub twardych narzędzi może trwale uszkodzić instalacje. Dlatego właśnie warto zlecić taką usługę wyspecjalizowanym firmom.

Darmowa konsultacja i cennik

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług oraz interesuje Was cena poszczególnych usług zapraszamy do kontaktu!

Panele słoneczne ile kosztuje mycie za metr?
Mycie paneli słonecznych

Usługa mycia paneli fotowoltaicznych w instalacjach przydomowych odbywa się zazwyczaj z zastosowaniem odpowiednich narzędzi oraz delikatnych detergentów.

W przypadku większych instalacji wykorzystuje się system jonowo kationowy lub odwróconej osmozy. Obydwa te systemy gwarantują bardzo wysoką skuteczność.

Farmy fotowoltaiczne systematyczne mycie i czyszczenie w abonamencie
Farmy fotowoltaiczne

Mycie farm fotowoltaicznych jest kompleksową usługą, pozwalającą na efektywne działanie inwestycji.

Najskuteczniejszym systemem mycia farm fotowoltaicznych jest system jonowo-kationowy. Pozwala on na usunięcie 99,9% zabrudzeń. Nasza firma oferuje tę usługę także w pakiecie abonamentowym, tak aby klient nie musiał przejmować się tym problemem.

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych zimą ze śniegu i oblodzeń
Czyszczenie paneli ze śniegu

Zima, śnieg i mrozy to warunki, w których produkcja prądu z instalacji jest ograniczona. Krótkotrwałe zaśnieżenie modułów ma minimalny wpływ na efektywność działania instalacji. Jeśli jednak zajdzie potrzeba usunięcia długo zalegającej pokrywy śnieżnej, należy być przy tym bardzo ostrożnym. Bardzo łatwo można porysować powierzchnię modułów. Usługa ta powinna być wykonywana przez specjalistów z odpowiednim sprzętem oraz doświadczeniem – minimalizuje to ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń.

Oferujemy także odśnieżanie dachów oraz inne usługi na wysokościach w tym także alpinistyczne mycie okien na wysokości.

Jak często myć panele ?

Częstotliwość mycia paneli fotowoltaicznych uzależniona jest od wielu czynników. Wpływa na to m.in. ułożenie modułów względem zabudowań i drzew, czy kąt ich nachylenia. Średnio zaleca się mycie paneli fotowoltaicznych dwa razy do roku, mając na uwadze fakt, iż najwięcej zanieczyszczeń może osadzać się w sezonie grzewczym.

Czy należy myć panele fotowoltaiczne ?

Liczne zabrudzenia, jakie osadzają się na powierzchni modułów, mają znaczny wpływ na efektywność produkcji energii elektrycznej. Owszem, w internecie znajdziemy wiele informacji na temat dużego ryzyka uszkodzenia czy porysowania paneli, aczkolwiek istnieją sposoby na ich bezpieczne mycie oraz konserwację. Likwidują one jakiekolwiek ryzyko uszkodzenia paneli. Oczywiście, aby uniknąć takiego ryzyka, należy zlecać taką usługę tylko wyspecjalizowanym firmom.

Ile kosztuje mycie paneli fotowoltaicznych ?

Koszt czyszczenia paneli fotowoltaicznych jest uzależniony od powierzchni oraz ułożenia instalacji. Prosimy o kontakt telefoniczny lub wiadomość mailową, niezwłocznie prześlemy szczegółowy cennik naszych usług.

Kontakt

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług, czekamy pod numerem telefonu oraz adresem e-mail. Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się po lewej stronie i wysłać do nas zapytanie. Na wszelkie kwestie odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

Wszystkie nasze usługi świadczymy przez całą dobę, dopasowując się do godzin pracy klienta, przerw lub godzin otwarcia budynku. Jesteśmy otwarci na sugestie w tym zakresie. Pracujemy tak, by nie przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu budynku.

Dane firmy:
BRILLANT FENIKS Sp z o.o.
ul. J. Kilińskiego 78A, 33-300 Nowy Sącz
NIP UN 7343582011