Czyszczenie rynien w Krakowie jaka jest cena za metr bieżący

Czyszczenie rynien

Podstawowym zadaniem systemu rynnowego jest odprowadzanie wody opadowej z powierzchni dachu. Razem z wodą do systemu przedostają się różne zabrudzenia, które finalnie mogą doprowadzić do jego niedrożności.

Regularne czyszczenie rynien zapobiega nie tylko powstawaniu wycieków, ale także ściekaniu wody po elewacji. Uszkodzona przez wilgoć elewacja stanowi poważny i często kosztowny problem. Chociażby dlatego warto kontrolować stan techniczny rynien.

Najwięcej zanieczyszczeń spływa do systemu jesienią i jest to najlepszy czas na udrażnianie rynien. Ewentualne nieszczelności lub awarie należy naprawiać w trybie natychmiastowym. W przeciwnym razie uszkodzeniu mogą ulec kolejne części systemu rynnowego, a koszty naprawy znacznie wzrosną.

Darmowa konsultacja i cennik

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług oraz interesuje Was cena poszczególnych usług zapraszamy do kontaktu!

czyszczenie rynien i udrażnianie
Czyszczenie rynien dachowych

Należy pamiętać, że czyszczenie rynien dachowych należy do prac na wysokości. Wykonywanie tej czynności bez odpowiednich narzędzi oraz zabezpieczeń może stwarzać zagrożenie. Zanieczyszczenia mechaniczne w większości są usuwane ręcznie lub za pomocą specjalistycznych narzędzi. Do czyszczenia rynien nie można natomiast używać żadnych ostrych narzędzi. Mogą one porysować lub trwale uszkodzić elementy systemu rynnowego.

Rury spustowe udrażnianie i czyszczenie
Czyszczenie rur spustowych

O sprawność systemu rynnowego warto zadbać już na etapie projektowania. Osadnik rynnowy z czyszczakiem umieszczony na połączeniu rynny z rurą spustową uniemożliwia przedostawanie się do niej zanieczyszczeń. Udrażnianie rur spustowych w takich przypadkach nie jest konieczne – zazwyczaj wystarcza czyszczenie osadnika.

Jeśli system rynnowy nie jest wyposażony w osadnik, a rury spustowe są już niedrożne, należy je wyczyścić. Podczas czyszczenia kluczowe jest, aby zanieczyszczenia były wyciągane ku górze. Zapobiegnie to ewentualnej możliwości zapchania rur w miejscach trudnodostępnych.

Profesjonalne mycie dachów i prace alpinistyczne na wysokości
Mycie dachów

Profesjonalne mycie dachów polega na usunięciu zabrudzeń metodą ciśnieniową. Mycie zasadnicze następuje dopiero po wcześniejszym nałożeniu odpowiednich detergentów czyszczących. Umożliwia to usunięcie mchów, glonów, a także przebarwień.

Każde mycie dachu powinno być zakończone zabezpieczeniem pokrycia dachowego specjalnym impregnatem. Przywraca on dawny kolor oraz zabezpiecza przed promieniowaniem UV, utrudniając jednocześnie powstawanie zabrudzeń.

Kontakt

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług, czekamy pod numerem telefonu oraz adresem e-mail. Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się po lewej stronie i wysłać do nas zapytanie. Na wszelkie kwestie odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

Wszystkie nasze usługi świadczymy przez całą dobę, dopasowując się do godzin pracy klienta, przerw lub godzin otwarcia budynku. Jesteśmy otwarci na sugestie w tym zakresie. Pracujemy tak, by nie przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu budynku.

Dane firmy:
BRILLANT FENIKS Sp z o.o.
ul. J. Kilińskiego 78A, 33-300 Nowy Sącz
NIP UN 7343582011