Odśnieżanie parkingów w Krakowie

Odśnieżanie parkingów i chodników

Padający śnieg może uprzykrzyć życie nie tylko kierowcą, ale także pieszym. Poruszanie się po chodniku pokrytym warstwą śniegu jest przecież nie tylko trudne, ale przede wszystkim niebezpieczne. Odśnieżanie parkingów i chodników to usługa skierowana nie tylko do zarządców dróg, ale także prywatnych właścicieli posesji.

Odśnieżanie chodników położonych wzdłuż prywatnych posesji jest obowiązkiem właściciela nieruchomości i to on odpowiada za wszelkie zaniedbania związane z zalegającym śniegiem. Pieszy, który poślizgnie się i dozna urazu, ma prawo ubiegać się o odszkodowanie właśnie od właściciela nieruchomości, przy której znajdował się chodnik.

Sposobem na uniknięcie problemów jest systematyczne odśnieżanie chodników, które realizujemy, używając profesjonalnego sprzętu. Zakres naszej oferty w sezonie zimowym obejmuje także odśnieżanie dachów oraz parkingów.

Darmowa konsultacja i cennik

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług oraz interesuje Was cena poszczególnych usług zapraszamy do kontaktu!

Odśnieżanie chodników
Odśnieżanie chodników przy posesjach

Tak jak zostało wyjaśnione, prawo jasno wskazuje, że obowiązek odśnieżania chodnika przy prywatnych posesjach spoczywa na właścicielu nieruchomości. Podstawa prawna dająca możliwość ukarania właściciela to art. 117 kodeksu wykroczeń. Grzywna w tym przypadku może wynosić nawet 1500 zł.

Odśnieżanie chodników przy prywatnych posesjach NIE jest obowiązkiem właściciela, jeśli chodnik nie znajduje się bezpośrednio przy granicy posesji lub jeśli wydzielony jest przystanek autobusowy, lub tramwajowy.

Odśnieżanie parkingów i dróg dojazdowych
Odśnieżanie parkingów

Zalegający na parkingu śnieg stanowi niemały problem dla osób z niego korzystających. Profesjonalne odśnieżanie parkingów to usługa skierowana przede wszystkim dla właścicieli obiektów handlowych oraz przemysłowych z wyznaczonymi strefami parkingowymi.

Odśnieżanie parkingów może być wykonywane całodobowo, dzięki czemu nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu obiektu, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo.

Dysponujemy rozbudowanym parkiem maszynowym oraz zapleczem techniczny, dzięki czemu jesteśmy w stanie obsługiwać nawet parkingi wielkopowierzchniowe.

Usuwanie sopli na wysokości oraz odśnieżanie dachów burowców
Odśnieżanie dachów

Zalegający na dachu śnieg jest poważnym zagrożeniem dla osób przebywających w jego otoczeniu oraz dla samej konstrukcji. Przekroczenie maksymalnej nośności może skutkować nawet katastrofą budowlaną. Nie trzeba więc wyjaśniać, że odśnieżanie dachów jest czynnością konieczną.

Obowiązek odśnieżania dachu spoczywa oczywiście na właścicielu nieruchomości, który ponosi jednocześnie odpowiedzialność za wszelkie zaniedbania z tym związane. Warto więc zadbać, aby zalegający śnieg nie stwarzał zagrożenia dla pieszych oraz osób przebywających w najbliższej okolicy.

Kontakt

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług, czekamy pod numerem telefonu oraz adresem e-mail. Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się po lewej stronie i wysłać do nas zapytanie. Na wszelkie kwestie odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

Wszystkie nasze usługi świadczymy przez całą dobę, dopasowując się do godzin pracy klienta, przerw lub godzin otwarcia budynku. Jesteśmy otwarci na sugestie w tym zakresie. Pracujemy tak, by nie przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu budynku.

Dane firmy:
BRILLANT FENIKS Sp z o.o.
ul. J. Kilińskiego 78A, 33-300 Nowy Sącz
NIP UN 7343582011