Firma osuszająca budynki po zalaniu. Jaka jest cena usługi

Osuszanie budynków po zalaniu

Problem nadmiernej ilości wody w powietrzu dotyka wielu domów i mieszkań. Sposobem na rozwiązanie tego problemu jest osuszanie mieszkań i budynków. Kompleksowa usługa osuszania może być wykonana w każdym budynku, natomiast przed jej rozpoczęciem warto poznać przyczynę powstawania wilgoci. Nasi specjaliści pomogą w jej ocenie.

Najczęściej stosowanymi metodami osuszania budynków są: kondensacja, absorpcja, nagrzewanie pomieszczeń oraz osuszanie podposadzkowe. Technologia osuszania zawsze jest dobierana indywidualnie, już po zapoznaniu się z konkretnym przypadkiem.

Osuszanie mieszkania po zalaniu nie jest rzeczą prostą, dlatego tak ważny jest wybór specjalistów dysponujących odpowiednim zapleczem technicznym. Specjalistyczne osuszacze, nagrzewnice oraz pompy ciśnieniowe to tylko przykładowe ze sprzętów jakimi dysponujemy.

 • osuszanie ścian po zalaniu
 • osuszanie fundamentów
 • osuszanie podposadzkowe
 • osuszanie obiektów przemysłowych

Darmowa konsultacja i cennik

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług oraz interesuje Was cena poszczególnych usług zapraszamy do kontaktu!

Cena osuszania budynków po zalaniu
Osuszanie budynków po zalaniu

Osuszanie budynków po zalaniu jest usługą, której nie da się wykonać w ciągu jednego dnia. W zależności od poziomu zawilgocenia czas osuszania może wynosić od kilku dni do nawet kilku tygodni.

Osuszanie mieszkań lub budynków najczęściej rozpoczyna się od pozbycia się wilgoci ze ścian za pomocą specjalnych promienników i wentylatorów strumieniowych. Następnie wilgoć ta absorbowana jest przez osuszacze kondensacyjne. W sytuacjach dużego zalania lub długotrwałego wycieku wody używaną przez nas metodą jest osuszanie podposadzkowe.

Osuszanie murów w Krakowie
Osuszanie murów, ścian i tynków

W wyniku oddziaływania wody po zalaniu, wnika ona w ściany, które z czasem przyjmują coraz większe ilości wilgoci. Osuszanie ścian i tynków wykonywane jest z użyciem wentylatorów strumieniowych, promienników oraz osuszaczy powietrza.
Należy pamiętać, że samo ogrzewanie zalanych pomieszczeń nigdy nie wyeliminuje problemu, gdyż wilgoć będzie tylko przenoszona w inne miejsce. Jedyną, skuteczną metodą jest jej usunięcie w wyżej wymieniony sposób.

Ile w Krakowie kosztuje osuszanie fundamentów i murów po zalaniu
Osuszanie fundamentów

Osuszanie fundamentów można wykonać bezinwazyjnie lub inwazyjnie, odkopując fundamenty oraz wykonując nową izolację pionową oraz poziomą. Metoda ta jest bardzo czasochłonna i kosztowna. W tym wypadku lepiej sprawdza się osuszanie murów i fundamentów metodą iniekcji krystalicznej. Polega ona na zjawisku krystalizacji minerałów i nie wymaga przedwstępnego osuszania.

Całkowicie nieinwazyjną metodą na osuszanie fundamentów jest wykorzystanie nagrzewnic i sprawnej wentylacji w piwnicy.
Wybór odpowiedniej metody osuszania może okazać się trudny, więc nasi specjaliści zrobią to za Ciebie. Po oględzinach dobierzemy odpowiednią metodą oraz dokonamy wyceny prac.

Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie ścian po zalaniu nie zawsze jest wystarczające. Kiedy woda dostanie się do strefy izolacyjnej, konieczne jest jej wyciągnięcie, tak aby uniknąć uszkodzenia znacznej części izolacji. Osuszanie podposadzkowe wymaga użycia pomp ciśnieniowych. Odciągają one zalegającą wodę oraz dosuszają warstwę izolacyjną oraz wylewkę.

Osuszanie kondensacyjne

Osuszanie kondensacyjne polega na zastosowaniu specjalistycznych osuszaczy powietrza. Jest to najczęściej używana metoda na osuszanie mieszkania po zalaniu, przy awarii instalacji oraz przy zawilgoceniu spowodowanemu błędnie wykonaną izolacją.
Osuszanie kondensacyjne wykorzystuje zjawisko skraplania wody. Metoda ta jest stosunkowo tania i niezależna od warunków zewnętrznych, gdyż osuszane pomieszczenia powinny być przy niej szczelnie zamknięte.

Wybrane realizacje

Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie

Małopolski Ogród Sztuki (Kraków)
zakres prac:

 • osuszanie pomieszczeń, podpiwniczeń, sali kinowej, zaplecza technicznego
 • ozonowanie pomieszczeń po zalaniu
 • dezynfekcja zalanych pomieszczeń, reżyserki oraz pomieszczeń technicznych
 • mycie przeszkleń
 • odkurzanie konstrukcji w sali teatralnej
 • mycie naświetlań dachowych – prace alpinistyczne
 • mycie barierek szklanych
 • mycie oraz odkurzanie lamp sufitowych

Kontakt

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług, czekamy pod numerem telefonu oraz adresem e-mail. Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się po lewej stronie i wysłać do nas zapytanie. Na wszelkie kwestie odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

Wszystkie nasze usługi świadczymy przez całą dobę, dopasowując się do godzin pracy klienta, przerw lub godzin otwarcia budynku. Jesteśmy otwarci na sugestie w tym zakresie. Pracujemy tak, by nie przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu budynku.

Dane firmy:
BRILLANT FENIKS Sp z o.o.
ul. J. Kilińskiego 78A, 33-300 Nowy Sącz
NIP UN 7343582011