Czyszczenie dachów jaki jest koszt i od czego zależy cena mycia

Mycie dachów

Opady atmosferyczne, mchy, algi, pleśnie, glony oraz promienie UV sprawiają, że pokrycia dachowe narażone są na powstawanie licznych zabrudzeń. Zabrudzenia te zazwyczaj wyglądają bardzo nieestetycznie, a z czasem mogą niszczyć strukturę pokrycia dachowego.

Zabrudzenia nie dają jednak konieczności wymiany pokrycia dachowego. W takich przypadkach sprawdza się profesjonalne mycie dachów. Czyszczenie dachu polega na usunięciu zabrudzeń wodą pod ciśnieniem. Najpierw powierzchnia dachu zostaje pokryta odpowiednią chemią, a później następuje mycie zasadnicze. Pozwala to na usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń oraz przywrócenie dawnego koloru.

Zaleca się, aby mycie dachów przeprowadzane było przynajmniej raz na 5 lat. Dzięki temu pokrycie dachowe nie będzie ulegać zniszczeniom, a jego walory wizualne zawsze pozostaną niezmienne.

Darmowa konsultacja i cennik

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług oraz interesuje Was cena poszczególnych usług zapraszamy do kontaktu!

Mycie dachów płaskich metodą alpinistyczną
Mycie dachów płaskich oraz spadzistych

Eksploatacja dachu wiąże się z powstawaniem osadów z sadzy, rozwojem mchów, glonów i zalegających liści. Technologia mycia dachów płaskich oraz spadzistych jest niemal identyczna.

W obydwu przypadkach wykorzystuje się technikę mycia ciśnieniowego. Kluczowym jest dobór odpowiednich środków czyszczących do rodzaju pokrycia dachowego.

Oferujemy także mycie elewacji w tym także elewacji szklanych.

czyszczenie rynien
Czyszczenie rynien

System rynnowy ma za zadanie odprowadzanie wody opadowej z dachu. Z czasem zalegające w nim zanieczyszczenia mogą blokować przepływ wody. Doprowadza to do wycieków oraz zawilgocenia ścian.

Zapobiec temu może tylko regularne czyszczenie rynien.
Technologia czyszczenia musi być dostosowana do rodzaju orynnowania. Czyszczenie rynien PCV oraz stalowych wykonywane jest zazwyczaj ręcznie lub z użyciem odpowiednich narzędzi. Nie mogą one mieć jednak żadnych ostrych krawędzi.

Malowanie dachów i usługi alpinistyczne
Impregnacja i malowanie dachów

Z biegiem lat powierzchnia dachu ulega zniszczeniom. Oprócz regularnego czyszczenia, konieczne może okazać się malowanie dachu.

Usługa ta standardowo rozpoczyna się od gruntownego czyszczenia oraz odtłuszczenia. Dopiero odpowiednio przygotowana powierzchnia jest gotowa do malowania.
Malować można większość dostępnych na rynku pokryć dachowych, a po takiej usłudze zawsze wykonywana jest impregnacja. Impregnacja dachów ogranicza powstawanie zabrudzeń oraz zabezpiecza połać dachu.

Prace alpinistyczne na wysokości
Usługi alpinistyczne

Mycie dachów, czyszczenie, montaż instalacji odgromowych czy nawet kontrola systemu kominowego może wymagać skorzystania z usług alpinistycznych.

Lubimy wyzwania i nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo także usługi zwyżką pozwalającą na pracę do wysokości 22m.

Odśnieżanie dachu zimą oraz usuwanie sopli na wysokości
Odśnieżanie dachów

Zalegający śnieg oraz powstające sople mogą stanowić duże niebezpieczeństwo. Warto pamiętać, że obowiązkiem właściciela lub zarządcy nieruchomości jest właśnie odśnieżanie dachów oraz usuwanie sopli. Oferujemy profesjonalną oraz kompleksową usługę, zarówno na obiektach prywatnych, jak i użyteczności publicznej.

Oprócz dachów i odśnieżania na wysokości oferujemy także odśnieżanie parkingów, chodników, boisk sportowych oraz innych obiektów użyteczności publicznej.

Usuwanie mchu i rdzy z dachu oraz rynien
Czyszczenie dachu z mchu i rdzy

Mchy, algi, pleśnie, glony i rdza sprawiają, że powierzchnia dachu wygląda bardzo nieestetycznie. Czyszczenie dachu z mchu i rdzy obejmuje gruntowne wyczyszczenie powierzchni, odgrzybienie oraz nałożenie impregnatu. Zapobiegnie on szybkiemu powrotowi mikroorganizmów.

Kontakt

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług, czekamy pod numerem telefonu oraz adresem e-mail. Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się po lewej stronie i wysłać do nas zapytanie. Na wszelkie kwestie odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

Wszystkie nasze usługi świadczymy przez całą dobę, dopasowując się do godzin pracy klienta, przerw lub godzin otwarcia budynku. Jesteśmy otwarci na sugestie w tym zakresie. Pracujemy tak, by nie przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu budynku.

Dane firmy:
BRILLANT FENIKS Sp z o.o.
ul. J. Kilińskiego 78A, 33-300 Nowy Sącz
NIP UN 7343582011