Profesjonalna wycinka drzew, usuwanie drzew

Wycinka drzew

Wycinka drzew może okazać się niebezpiecznym i trudnym do wykonania zadaniem – zwłaszcza dla osób bez odpowiedniej wiedzy, sprzętu oraz doświadczenia. Tym bardziej, jeśli ma być ona przeprowadzona w miejscu trudnodostępnym. Tutaj z pomocą przychodzi profesjonalna firma ścinająca drzewa.

Usuwanie krzewów, gałęzi, pni, a nawet korzeni czy usługi alpinistyczne to tylko część z naszej oferty. Nie straszne jest nam także usuwanie drzew z terenów kolejowych czy rowów melioracyjnych.

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, który umożliwia ścinanie drzew na wysokości, nawet w trudnodostępnych miejscach. Każda usługa jest realizowana z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zazwyczaj bez konieczności ograniczania działalności budynków.

Cena wycinki drzewa jest zależna od wielu czynników i zawsze jest ustalana indywidualnie. W celu uzyskania wyceny zachęcamy do kontaktu.

Darmowa konsultacja i cennik

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług oraz interesuje Was cena poszczególnych usług zapraszamy do kontaktu!

Alpinistyczna wycinka drzew i ścinanie gałęzi na wysokości
Alpinistyczna wycinka drzew

Ścinanie drzew na wysokości w miejscach o ograniczonym dostępie zazwyczaj realizowane jest pomocą techniki alpinistycznej. Umożliwia ona ścięcie drzewa bez konieczności podjazdu ciężkiego sprzętu, ani jakichkolwiek pojazdów w bezpośrednie otoczenie drzewa.

Alpinistyczna wycinka drzew jest w pełni bezpieczna i pozwala na bardziej precyzyjne cięcie. Drzewo ścinane jest sekcjami, począwszy od konara aż do pnia. Nie powoduje to ryzyka uszkodzenia jakichkolwiek elementów infrastruktury, a także przyspiesza sam proces wycinki.

Dostęp linowy daje także większe możliwości kształtowania korony drzewa oraz ewentualnie usunięcie tylko chorych gałęzi. Klasyczne metody nie dają możliwości weryfikacji stanu drzewa z takiej perspektywy.

Koszenie dużych terenów i łąk
Koszenie trawy

Drzewa, krzewy, ale także trawniki wymagają regularnej pielęgnacji. Oferujemy profesjonalne koszenie trawników, łąk i nieużytków z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu.

Realizujemy zlecenia nawet na bardzo rozległych obszarach.
Problemem nie jest także koszenie wysokiej trawy czy regularne koszenie poboczy. Każda z naszych usług może być wykonana jednorazowo lub w formie abonamentowej. Dłuższa współpraca to gwarancja dobrej ceny oraz satysfakcji.

Koszenie trawników jest realizowane zarówno na obszarach przyległych do domów jednorodzinnych, jak i na terenach inwestycyjnych czy użyteczności publicznej.

Usuwanie drzew z rowów melioracyjnych
Usuwanie drzew z rowów melioracyjnych

Drzewa, krzewy i wysokie trawy sprawiają, że rowy melioracyjne i przepusty często nie odprowadzają nadmiaru wód. Skutkiem tego jest podtapianie lokalnych gruntów i zalewanie posesji. Aby temu zapobiec zaleca się regularne usuwanie drzew, krzewów i traw z rowów melioracyjnych.

Warto pamiętać, że prawo wodne reguluje kwestie utrzymania urządzeń melioracji wodnej. Wedle tego prawa obowiązek utrzymania w/w urządzeń spoczywa na właścicielu gruntu. Zaniedbania w tym zakresie mogą skutkować otrzymaniem kary grzywny.

Wybrane realizacje

Inwestor Prywatny – Kraków
zakres prac:

  • czyszczenie działki z bardzo utrudnionym dostępem
  • wycinka starego sadu owocowego koszenie oraz mulczowanie zarośniętej skarpy
  • zrąbkowanie gałęzi,
  • usuwanie zrąbków, usuwanie pozostałości po produkcji rolnej
  • Dostęp do inwestycji odbywał się wyłącznie za pomocą specjalistycznego dźwigu oraz wymagałprzygotowania odpowiedniego podjazdu
  • Transport maszyny do zrębkowania gałęzi, mulczera, paliwa i innych niezbędnych narzędzi, usuwanie kłód drzewa w ilości około 100m3
  • Zabezpieczenie terenu na czas wykonywania usługi, dozór elektroniczny oraz monitoring, zabezpieczenie terenu 24h/7

Kontakt

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług, czekamy pod numerem telefonu oraz adresem e-mail. Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się po lewej stronie i wysłać do nas zapytanie. Na wszelkie kwestie odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

Wszystkie nasze usługi świadczymy przez całą dobę, dopasowując się do godzin pracy klienta, przerw lub godzin otwarcia budynku. Jesteśmy otwarci na sugestie w tym zakresie. Pracujemy tak, by nie przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu budynku.

Dane firmy:
BRILLANT FENIKS Sp z o.o.
ul. J. Kilińskiego 78A, 33-300 Nowy Sącz
NIP UN 7343582011