Odśnieżanie dachu biurowca w Krakowie

Odśnieżanie dachów

Zima to czas, w którym pogoda lubi zaskakiwać, a zalegający na dachu śnieg może stanowić poważne zagrożenie. Dlatego właśnie tak ważne jest regularne odśnieżanie dachów. Jest to nie tylko zalecenie, ale także obowiązek regulowany przez prawo budowlane. Mówi ono jasno, że odśnieżanie dachu jest obowiązkiem właściciela lub zarządcy nieruchomości.

Nie tylko śnieg, ale także zalegające sople mogą okazać się niebezpieczne. Usuwanie sopli wykonywane jest najczęściej z użyciem podnośnika koszowego – jest to najbezpieczniejsza z możliwych metod, gdyż zerwane sople możemy wrzucić bezpośrednio do kosza podnośnika, nie narażając przy tym nikogo z otoczenia.

Nasza firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze zimowej, w tym w odśnieżaniu dachów budynków mieszkalnych, biurowych, magazynów, hal produkcyjnych oraz innych obiektów. Oferujemy szybką i skuteczną usługę, dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu i doświadczonej ekipy. Dbamy o bezpieczeństwo naszych pracowników oraz klientów, stosując najnowocześniejsze zasady BHP i wytyczne dotyczące odśnieżania.

Darmowa konsultacja i cennik

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług oraz interesuje Was cena poszczególnych usług zapraszamy do kontaktu!

Dach płaski odśnieżanie
Odśnieżanie dachów płaskich

Dachy płaskie zdecydowanie najbardziej sprzyjają zaleganiu śniegu, a powodowane przez niego obciążenie może przekraczać nośność konstrukcji. Nie trzeba więc wyjaśniać, że zalegające duże ilości śniegu mogą doprowadzić nawet do katastrofy budowlanej.
Odśnieżanie dachów płaskich to usługa sezonowa, do której zazwyczaj wykorzystujemy szufle z gumowymi obrzeżami. Metalowe narzędzia mogłyby uszkodzić poszycie dachu, dlatego też odradzamy ich stosowanie. Odradzamy także wstępne rozbijanie tafli śniegu czy lodu – możemy w ten sposób bardzo łatwo uszkodzić pokrycie dachowe.

alpinistyczne usuwanie sopli
Usuwanie sopli

Usuwanie sopli, podobnie jak odśnieżanie dachów należy do obowiązków właściciela lub zarządcy nieruchomości. Samodzielne wspinanie się lub tworzenie specjalnych konstrukcji do usunięcia sopli może nie przynieść oczekiwanych efektów, a co gorsza stwarzać zagrożenie dla otoczenia oraz nas samych.

W odpowiedzi na ten problem stworzyliśmy kompleksową usługę. Bezpieczne dotarcie do sopli oraz ich usunięcie gwarantuje podnośnik koszowy. Zerwane sople wrzucane są bezpośrednio do kosza podnośnika, dzięki czemu nie ma możliwości, aby nawet przypadkowo spowodowały one jakieś uszkodzenia.

Wybrane realizacje

Odśnieżanie dachów dla Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krynicy

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju
zakres prac:

  • Specjalistyczne odśnieżanie dachu lodowiska z zalegającego lodu i śniegu przy nadzorze budowlanym. (pokrywa śnieżna sięgała 1,00, hali groziła katastrofa budowlana)
  • Mycie przeszkleń wewnątrz budynku oraz zewnętrzne mycie elewacji szklanej
  • Alpinistyczne zabezpieczanie uszkodzeń powstałych w wyniku huraganu
  • Czyszczenie, odkurzanie trybun i foteli do siedzenia, renowacja foteli do siedzenia.
  • Zabezpieczenie alpinistyczne przed inauguracją imprezy masowej
  • wymiana żarówek na wysokości, nad taflą lodowiska – usługi alpinistyczne
  • Alpinistyczne odkurzanie i mycie instalacji oddymiania wentylacji i klimatyzacji
  • Specjalistyczne czyszczenie powierzchni klatek schodowych, ciągów pieszych i zabiegowych

Kontakt

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług, czekamy pod numerem telefonu oraz adresem e-mail. Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się po lewej stronie i wysłać do nas zapytanie. Na wszelkie kwestie odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

Wszystkie nasze usługi świadczymy przez całą dobę, dopasowując się do godzin pracy klienta, przerw lub godzin otwarcia budynku. Jesteśmy otwarci na sugestie w tym zakresie. Pracujemy tak, by nie przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu budynku.

Dane firmy:
BRILLANT FENIKS Sp z o.o.
ul. J. Kilińskiego 78A, 33-300 Nowy Sącz
NIP UN 7343582011