profesjonalne czyszczenie kostki brukowej cena za m2

Czyszczenie kostki brukowej

Kostka brukowa podczas intensywnego użytkowania jest narażona na szereg niekorzystnych czynników. Deszcz, wiatr, piasek i słońce sprawiają, że jej powierzchnia szybko się brudzi, zarasta mchem, a z czasem zabrudzenia stają się coraz cięższe do usunięcia. Dlatego właśnie tak ważne jest systematyczne czyszczenie kostki brukowej.

Zalegające liście, piasek czy pozostałości z soli drogowej mogą powodować powstawanie przebarwień na powierzchni bruku. Ważne jest, aby przynajmniej dwa razy w roku – na wiosnę oraz na jesień umyć nawierzchnię brukową mocnym strumieniem wody. Oczywiście warto także na bieżąco usuwać liście oraz inne zabrudzenia lotne. Jest to nie tylko sposób na poprawę estetyki, ale także bezpieczeństwa. Nawierzchnia brukowa pokryta mokrymi liśćmi staje się bardzo śliska i upadek na niej może mieć bardzo niefortunne skutki.

Sposobem na łatwiejsze usuwanie zabrudzeń i zapobieganie głębokiemu wnikaniu zanieczyszczeń jest impregnacja kostki brukowej. Zabieg ten najlepiej wykonać zaraz po ułożeniu nawierzchni.

Darmowa konsultacja i cennik

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług oraz interesuje Was cena poszczególnych usług zapraszamy do kontaktu!

czyszczenie kostki brukowej z mchu
Czyszczenie kostki brukowej z mchu

Zacienienie oraz wilgoć sprzyjają powstawaniu mchu i porostów na nawierzchni brukowej. Zabieg czyszczenia kostki brukowej z mchu powinno się przeprowadzić już, kiedy zauważymy pierwsze objawy. Mech może szybko się rozwijać i porastać coraz większą powierzchnię. Z czasem staje się także trudniejszy do usunięcia. Usuwanie mchu z kostki brukowej można wykonać z użyciem myjki wysokociśnieniowej oraz odpowiedniej chemii. Zabieg ten powinien być zakończony nałożeniem impregnatu, który zabezpieczy kostkę po czyszczeniu.

plamy oleju na kostce brukowej
Czyszczenie kostki brukowej z oleju

Przy ruchu samochodowym często zdarza się, że nawierzchnia brukowa zostanie zabrudzona olejem. Znacznie łatwiejsze jest usunięcie tłustych zabrudzeń z nawierzchni impregnowanych. W takim przypadku bezpośrednio po powstaniu plamy wystarczy jej przetarcie, a przy dłuższej styczności z podłożem należy sięgnąć po myjkę ciśnieniową.

Jeśli kostka brukowa jest nieimpregnowana, usunięcie tłustych zabrudzeń może okazać się znacznie bardziej uciążliwe. Czyszczenie kostki brukowej z oleju w tym przypadku może wymagać sięgnięcia po mocniejszą chemię.

bezpieczna renowacja kostki brukowej
Renowacja kostki brukowej

Pod wpływem wielu czynników, z czasem nawierzchnia brukowa może stracić swój urok. Nie świadczy to jednak o konieczności jej wymiany. Renowacja kostki brukowej jest usługą znacznie tańszą i dającą naprawdę niesamowite efekty.

Usługa ta podzielona jest na kilka etapów. Pierwszym z nich jest gruntowne czyszczenie kostki brukowej, po którym dopiero przystępujemy do nałożenia impregnatu. Kostka brukowa po renowacji jest mniej podatna na zabrudzenia, bardziej odporna na działanie soli drogowej oraz dłużej utrzymuje swój pierwotny kolor.

Kontakt

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z zakresem naszych usług, czekamy pod numerem telefonu oraz adresem e-mail. Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się po lewej stronie i wysłać do nas zapytanie. Na wszelkie kwestie odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

Wszystkie nasze usługi świadczymy przez całą dobę, dopasowując się do godzin pracy klienta, przerw lub godzin otwarcia budynku. Jesteśmy otwarci na sugestie w tym zakresie. Pracujemy tak, by nie przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu budynku.

Dane firmy:
BRILLANT FENIKS Sp z o.o.
ul. J. Kilińskiego 78A, 33-300 Nowy Sącz
NIP UN 7343582011